خانه تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا

مزایای تحصیل در استرالیا

 از بهترین مزایای تحصیل در استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. وجود معتبرترین و با سابقه ترین دانشگاه های دنیا در این کشور
 2. دسترسی به آخرین تکنولوژی و فناوری علمی و تحقیقاتی روز دنیا
 3. برخورداری از سطح بالای رفاه و امنیت اجتماعی
 4. امکان اقامت دائم و کار پس از طی دوران تحصیل
 5. امکان کار دانشجویی در حین تحصیل.

 تحصیلات‌ پیش‌ دانشگاهی‌ در استرالیا

‌ در ‌ استرالیا آموزش‌ شامل‌ سه‌ مرحله‌ كودكستان ، ابتدایی‌ و دبیرستان‌ است. ‌ دوره‌ كودكستان‌ ‌ یك‌ سال‌ و از پنج‌ سالگی‌ شروع می‌گردد. در ایالت‌ها ی مخبلف استرالیا طول‌ دوران‌ ابتدایی‌ و دبیرستان‌ متفاوت‌ است. دوران‌ ابتدایی‌ شش‌ سال‌ یا هفت‌ سال‌ بوده‌ و دانش‌آموزان‌ بین‌ سنین‌ شش‌ تا یازده‌ سالگی‌ در مدارس‌ ابتدایی‌ پذیرفته‌ می‌شوند. دوران‌ دبیرستان‌ شش‌ یا پنج‌ سال‌ به‌ طول‌ می‌انجامد. در بعضی‌ ایالت‌ها ی استرالیا نظیر پایتخت یا ایالت‌ تاسمانیا دوران‌ دبیرستان‌ چهار سال‌ (سال‌ هفتم‌ تا دهم) است‌ و دانش‌آموزان‌ سال‌ یازدهم‌ و دوازدهم‌ را در كالج‌ می‌گذرانند. تحصیل‌ در استرالیا تا پانزده‌ سالگی‌ یا تا تكمیل‌ سال‌ دهم‌ اجباری‌ است‌ در صورت‌ اتمام‌ موفقیت‌آمیز سال‌ دوازدهم‌ دبیرستان‌ یا كالج، دانش‌آموزان‌ گواهینامه‌ دانش‌ آموختگی‌ سال‌ دوازدهم‌ یا گواهی‌ ورود به‌ آموزش‌ عالی‌دریافت‌ می‌كنند.

 • دوره های پیش ارشدشامل ۲ دوره  Graduate Certificate و  Graduate Diploma می باشد که به ترتیب ۶ و ۱۲ ماه به طول می انجامند
 • شهریه دوره های پیش ارشد به طور معمول سالانه بین۱۹۰۰۰ تا ۲۶۰۰۰ دلار استرالیا بوده و در دانشگاه های مختلف و نسبت به رشته تحصیلی مورد نظر متفاوت است.

شرایط تحصیل در دانشگاه های استرالیا

دانشگاه‌ها به طور معمول طی دو ترم آموزشی در هر سال برنامه‌ریزی شده‌اند و این سال تحصیلی از اواخر فوریه شروع گردیده و تا اواخر نوامبر ادامه می‌یابد .ترم آموزشی تابستانی نیز جهت ایجاد تسهیلات بیشتر برای دانشگاه ها و دانشجویان ارائه شده و طبیعتا منجر به كوتاه‌تر شدن دوره آموزشی دانشگاهی و فارغ التحصیلی می گردد.

مهلت ثبت نام حداكثر تا آخر ماه آگوست (اواخر مرداد ماه) و شروع كلاس‌ها ماه سپتامبر می‌باشد. با داشتن نمره IELTS=6 . اخذ ویزای تحصیلی سریع‌تر و بهتر صورت می‌گیرد. آخرین مهلت ارائه IELTS حداكثر تا یكماه پس از ارسال مدارك می‌باشد.گذراندن یكسال دوره پیش دانشگاهی قبل از شروع دوره كارشناسی در دانشگاه‌های استرالیا از جمله شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا است.

دوره های آموزش زبان انگلیسی ELICOS

منظور از آموزش فشرده زبان انگلیسی برای دانشجویان برون‌مرزی یا English Language Intensive Courses for Overseas Student (ELICOS) برنامه های آموزش زبان انگلیسی در استرالیا می باشد که جهت ارتقای سطح زبان انگلیسی دانشجویان پیش از شروع دوره های تحصیلات دانشگاهی در نظر گرفته شده است.

این دوره ها در بسیاری از مراكز آموزشی دولتی و خصوصی استرالیا ارائه می‌شود .در حال حاضر بیش از 100 مركز آموزش زبان انگلیسی معتبر و ثبت شده در سرتاسر استرالیا وجود دارند . آموزش‌های تمام‌وقت زبان انگلیسی با دوره‌های مختلف آموزشی از 4 تا 48 ساعت در هفته موجود و قابل دسترس می‌باشند. .

  هزینه های تحصیلی در استرالیا

 • موجودی حساب بانكی به نام شخص متقاضی (و یا شخص دیگری كه ضامن مالی متقاضی در طول تحصیل وی مي‌باشد) به مدت سه ماه قبل از تشكیل پرونده درخواست روادید.
  • دوره های کارشناسی و كارشناسی ارشد و دکترا بر حسب رشته و یا دانشگاه با شهریه سالیانه بین 15000 نا 30000 دلار استرالیا
  • متوسط هزینه زندگی سالانه دانشجویی 18000 دلار استرالیا
  • هزینه های رفت و آمد برای هر فرد 4000 دلار استرالیا
  • هزینه های افراد همراه نیز بر حسب تعداد و سن تعیین می‌گردد.
 • وام از طرف یك مؤسسه مالی معتبر به نام متقاضی یا ضامن یا وام از طرف دولت متبوعه
 • وام تحصیلی ار طرف دانشگاه و یا مؤسسه مورد نظر برای تحصیل
 • بورسیه تحصیلی در استرالیا از طرف دانشگاه ها یا دولت متبوعه

استرالیا در بسیاری از کشورها اولین انتخاب دانشجویان برای ادامه تحصیل در خارج کشور می باشد. هم چنین از نظر تعداد دانشجویان بین المللی بین کشورهای انگلیسی زبان در رده سوم بعد از آمریکا و انگلستان قرار دارد.

هزینه زندگی در استرالیا

با وجود اینکه استرالیا یکی از بالاترین استانداردهای سطح زندگی را دارا می باشد؛ زندگی در استرالیا هنوز هم مقرون به صرفه است. به طور متوسط دانشجویان بین المللی در استرالیا می توانند انتظار پرداخت چیزی در حدود 250 الی 360 دلار در هفته بابت محل اسکان، خورد و خوراک، لباس، سرگرمی، حمل و نقل، مسافرت های داخلی ، تلفن و هزینه های اتفاقی را داشته باشند. البته بسته به محل سکونت، شرایط زندگی و نوع دوره این ارقام ممکن است کمتر یا بیشتر باشد.

اشتغال همزمان با تحصیل

ویزای دانشجویی اجازه كار تا بیست ساعت در هفته در طول زمان تحصیل و كار تمام وقت در طول دوران تعطیلات را به دانشجویان می‌دهد.درآمدی كه دانشجویان در حین كار پاره وقت بدست می‌آورند، تنها به عنوان كمك‌هزینه معاش درنظر گرفته شده و به هیچ عنوان دانشجویان قادر به پرداخت شهریه و هزینه تحصیلی خود و یا هزینه های زندگی با این درآمد نمی‌باشند. اجازه كار بعد از شروع تحصیلات در استرالیا به دانشجویان داده خواهد شد.

 كارفرمایان از دانشجویانی كه در استرالیا تحصیل کرده‌اند به عنوان افرادی با تفكر مستقل و استراتژیك و مسلط به زبان انگلیسی نام میبرند.

Whatsapp Icon of Flat style - Available in SVG, PNG, EPS, AI & Icon fonts شماره واتس اپ: 09378488418

تلفن: 02122500309

 • این موسسه نماینده دانشگاه ها و کالج های زیر می باشد:
Universities
University of Wollongong Australia. Logo.University of Regina Logo
Colleges and English Language Centers
Canadian Language Learning College - CLLC (Halifax)Niagara College - WikipediaCambrian College - Wikipedia

مطالب مرتبط