خانه تحصیل در رشته MBA

تحصیل در رشته MBA

آیا میدانید به عنوان مثال در آمریکا حقوق کسانی که MBA خوانده اند 3/5 برابر کسانی است که با همان تحصیلات و سن در موقعیتهای دیگری کار می کنند.  MBA قدمتی حدوداً ۸۰ ساله دارد و امروزه یکی از معیارهای رشد کشورها محسوب میشود؛ به طوری که در سنگاپور با ۴ میلیون نفر جمعیت حدود ۳۰ دوره MBA و در آمریکا ۷۰۰ دوره وجود دارد. رشته MBA یا کارشناسی ارشد مدیریت Master of Business of Administration چنانچه از نامش پیداست تنها مدیریت بازرگانی نیست. متاسفانه امروزه بسیاری بدون توجه به محتوای MBA آن را با نام مدیریت سازمان میشناسند و تنها به بخش بسیار کوچکی از اهدافی که در این دوره بررسی میشود میپردازند. MBA مدیریت Business است و آن fبه معنای کلیه عملیاتی که از تولید تا فروش و خدمات پس از فروش کالا یا خدمات را شامل میشود و به صورت مکرر اتفاق می افتد.

زمینه های فعالیت فارغ التحصیلان

اگر میخواهید خود را قانع کنید که چرا باید MBA را انتخاب کنید کار دشواری نخواهد بود. جایگاه MBA در دنیای امروز امکان ادامه تحصیل در برترین دانشگاههای داخلی و خارج را در اختیار شما قرار خواهد داد. با توجه به اینکه این رشته بسیار نوپاست و با استقبال شدید سازمان ها نیز مواجه شده است. می توان بازار کار بکر و دست نخورده ای برای آن در نظر داشت. MBA قابلیتهای شما را ورای تخصصی که اکنون دارید توسعه خواهد داد و شما را به شخصی مبدل خواهد کرد که هیچ سازمانی قادر نخواهد بود په راحتی از تخصص شما بگذارد. همچنین این نکته که قادر هستید MBA را به عنوان رشته دوم همراه با رشته اصلی خود انتخاب کنید نیز قابل توجه است.

اگر به بازار کار MBA در ایران نظر بیفکنیم، ایران تا سال های آینده نیازمند متخصصین این رشته خواهد بود. این پیش بینی با توجه به نیاز شدید سازمانهای بزرگ و اقتصادی و شرکتهای دولتی و خصوصی که تعدادشان کم هم نیست صورت گرفته است. کسانی که دارای این مدرک می باشند می توانند وارد عرصه مدیریت شده و در سطوح مختلف مانند مدیر تولید، بازاریاب یا مدیر مالی مشغول به کار می شوند یا در نهایت مدیر عامل شرکت گردند. گروه دوم وارد کار مشاوره می شوند و برخی در شرکتهای مشاوره مدیریت، کار می کنند. گروهی به عنوان کارشناس تحلیلگر مالی یا تحلیلگر بازار یا متخصص نیروی انسانی – بدون اینکه وارد کار اجرایی شوند – در سازمانها کار می کنند. گروه چهارم – که درصد کمی هستند – تا مقطع دکترا ادامه تحصیل میدهند و در مشاغل آکادمیک مشغول به کار می شوند.

در اغلب کشورها دانشجویان مشغول به تحصیل در این دوره در حین و پس از پایان دوره به صورت عملی در سازمان ها و موسسات فنی و تجاری کارآموزی نموده که این خود عامل موثری برای جذب در بازار کار است.

Whatsapp Icon of Flat style - Available in SVG, PNG, EPS, AI & Icon fonts شماره واتس اپ: 09378488418

تلفن: 02122500309

  • این موسسه نماینده دانشگاه ها و کالج های زیر می باشد:
Universities
University of Wollongong Australia. Logo.University of Regina Logo
Colleges and English Language Centers
Canadian Language Learning College - CLLC (Halifax)Niagara College - WikipediaCambrian College - Wikipedia

مطالب مرتبط