خانه شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

رشته‌های پزشکی در کانادا جزو معتبرترین رشته های تحصیلی در سطح جهان می باشد. پزشکان ، دندانپزشکان و پزشکان داروساز نیز دارای بالاترین سطح درآمد در کانادا هستند.

نحوه ورود به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کانادا متفاوت از ایران است. برای تحصیل در این رشته ها ، متقاضیان بایستی ابتدا به مدت دو، سه یا چهار سال که بستگی به دانشگاه محل تحصیل دارد، در یک رشته مقطع کارشناسی در رشته های زیستی و یا Pre-Medicine تحصیل نمایند. دانشجویان علاقمند به ورود به دانشکده های پزشکی معمولا برای دوره تحصیل کارشناسی خود، رشته های عمومی مانند علوم تجربی را انتخاب می نمایند.

دانشجویان مقطع لیسانس پس از سال سوم باید در آزمون سراسری پزشکی (Medical College Admission Test) که به نام MCAT نیز شناخته می شود، ثبت نام کرده و در صورت موفقیت در این آزمون، وارد دانشکده پزشکی، دندانپزشکی؛ و یا داروسازی خواهند گردید. در این حال دانشجویان پس از چهار تا پنج سال تحصیل در دانشکده های پزشکی، مدرک خود را دریافت می کنند. بالا بودن معدل سال های تحصیل در مقطع کارشناسی و رزومه قوی از سایر عوامل موثر در قبولی در دانشکده های پزشکی می باشد.

شرایط اخذ پذیرش برای رشته های در مقطع کارشناسی مرتبط با پزشکی:

برای تحصیل در رشته های پزشکی در کانادا ، متقاضی باید ابتدا برای یک دوره کارشناسی پذیرش بگیرد. شرایط پذیرش در این رشته های به صورت زیر است:

  • معدل بالای 15 دیپلم و پیش دانشگاهی
  • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5 (IELTS) یا تافل کامپیوتری (IBT) با نمره 100 به بالا

دانشجویان در صورت نداشتن نمره زبان انگلیسی کافی، می توانند در دوره های زبان دانشگاه در کانادا به مدت یک تا دو ترم شرکت نمایند.

متقاضیان می توانند جهت اطلاعات بیشتر تلفنی با این موسسه تماس بگیرند.

Whatsapp Icon of Flat style - Available in SVG, PNG, EPS, AI & Icon fonts شماره واتس اپ: 09378488418

تلفن: 02122500309

  • این موسسه نماینده دانشگاه ها و کالج های زیر می باشد:
Universities
University of Wollongong Australia. Logo.University of Regina Logo
Colleges and English Language Centers
Canadian Language Learning College - CLLC (Halifax)Niagara College - WikipediaCambrian College - Wikipedia

مطالب مرتبط